niedziela, 25 maja 2014

[97] Lody lody dla ochłody!

W szkole dawno nas tak nie przyciskali, jako że już koniec roku blisko to każdy nauczyciel musi nam zrobić sprawdzian... A jak nie sprawdzian, to kartkówka ale traktowana jako sprawdzian... No i tryliony popraw
Do tego wszystkiego przeziębiłam się w największe upały! Ha! Kochane pociągi... Na ranne kursy PKP (kryptonim Koleje Mazowieckie) wypuszcza składy-puszki, stare, bez klimatyzacji, a ludzi tłum pakuje się jak sardynki. Osobną sprawą jest, że to cud, jeśli pociąg przyjedzie i dojedzie na czas. W druga stronę zaś już jeżdżą często nowsze składy i jeśli działa klimatyzacja (zdarza się tak, że nie działa, a okna poblokowane) to jest tak zimno, że siedząc w letnim ubraniu praktycznie trzęsie się z zimna. Nasze pociągi, jeżdżące z w miarę bliskich miejscowości muszą przepuszczać intercity z powodu modernizacji torów. Jednak czasami jest tak, że nie jeżdżą na zmianę, tylko pociąg KM się opóźnia, żeby przepuścić 6 śmigających pospiesznych. Czemu? Bo Intercity musi płacić odszkodowania za spóźnienia, a koleje mazowieckie? hoho! Hulaj duszo, piekła nie ma! 
Uff, wylałam żale, może ktoś to przeczyta
Zapewne każda z was poczuła już lato, co za tym idzie zjadła tony lodów (panie na diecie tylko sorbety! ;>)
Ja osobiście ze wszystkich słodyczy chyba nie mogłabym przeżyć bez tej! Więc zrobiłam lód na patyku - z polewą czekoladową z zatopionymi kawałkami orzechówMimo wszystko to zdecydowanie nie moje ulubione lody, ja kocham sorbety, a szczególnie mango, achh, bajka! 
Mam też parę tricków na gorące dni jeśli chodzi o napoje, jeśli chcecie mogę się nimi podzielić ;)
Dajcie znać! I koniecznie powiedzcie jaki jest wasz ulubiony smak lodów!

3 komentarze:

  1. Ja w tym roku wyjątkowo dużo lodów jem i nie żadne sorbety - tylko ukochane czekoladowe! <3 A co do kolei... no cóż... chyba wszyscy wiedzą jak jest, nie ma co tu dodawać.

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj Julio, jestem pelna podziwu. Twoje lody wygladaja przepysznie I na pocztaku myslalam, ze sa prawdziwe..:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetnie to wygląda, tak prawdziwie :). Ja najbardziej lubię chyba owocowe lody :)

    OdpowiedzUsuń

Dzięki za odwiedzenie Jey Sweets. Zapraszam do dalszego czytania, komentowania, a szczególnie do konstruktywnej krytyki!
Julka

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...